Удаление зубов +

5148590

Будь-яке хірургічне втручання, в тому числі і видалення зуба наводить на людей жах. Однак якщо знати, яким чином буде проводитися процедура, можна правильно себе налаштувати і не боятися.

Показання до видалення можуть бути різними: зуб зруйнований карієсом, прогресуючий пародонтоз, розламаний зуб не підлягає відновленню і т. д. Щоб підібрати правильне лікування треба записатися на прийом до стоматолога, саме стоматологічна хірургія в багатьох випадках може позбавити вас від страждань. На первинному прийомі лікар проводить огляд ротової порожнини і виявивши пошкодження зуба просить зробити його знімок.

За допомогою знімка лікар визначить, в якому стані знаходиться весь зуб (корінь, шийка, коронка, дентин і пульпа) і навколишні м'які і кісткові тканини. Потім він запропонує можливий варіант лікування. Під час огляду пацієнт повинен поінформувати лікаря про переносимість медикаментів, боязнь крові і гострого болю. Якщо біля хворого зуба виявлено нагноєння, то перш ніж видалити зуб лікар призначає пацієнтам пропити антибіотики (2-3 дні).

Перед видаленням зуба лікар робить знеболювальні ін'єкції. Потім пацієнт повинен кілька хвилин (час залежить від виду ліків) почекати поки зуб і ясна втратять чутливість. Не варто поспішати і підганяти лікаря, треба щоб ліки почали діяти в повній мірі. Під час видалення зуба треба прислухатися до порад лікаря і в точності виконувати його рекомендації. Сам укол може бути трохи болючим, однак, це необхідний захід при видаленні.

Під час видалення зуба пацієнти відчувають істотну напругу, процедура вимагає чималих зусиль з боку лікаря. Корінь розміщений досить глибоко і досить щільно прилягає до щелепної кістки, тому лікарю доводиться розширювати лунку, розхитуючи хворий зуб в протилежні сторони, щоб потім вийняти з неї зуб. Ця процедура неприємна, але абсолютно безболісна. Якщо корінь зуба занадто щільно посаджений або має неправильну форму, розширити лунку до потрібного розміру складно.

Тому лікар розсікає зуб на кілька шматків, кожен з яких послідовно витягується. Ця процедура не є небезпечною, вона часто використовується лікарями, так що її боятися не варто. Після видалення, лікар прикладає до дірки від зуба ватяний тампон, який треба щільно прикусити, щоб зупинити кровотечу і дозволити правильно сформуватися потоку крові. Виконання порад, які дав лікуючий лікар, допоможе уникнути різних ускладнень після видалення зуба.